Request a callback

Roszczenia odszkodowawcze za zabiegi fryzjerskie

W Wielkiej Brytanii przemysł fryzjerski przynosi biliony funtów zysku rocznie i zyskuje na popularności zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Większość salonów fryzjerskich oferuje szeroki wachlarz usług począwszy od koloryzacji, rozjaśniania po trwałą ondulację, prostowanie lub przedłużanie włosów. Dla wielu klientów zabiegi te stanowią obowiązkową część zabiegów upiększających , jednakże nie są one wolne od ryzyka. Większość zabiegów fryzjerskich wymaga użycia chemikaliów, które mogą być niebezpieczne, gdy nie są prawidłowo używane, wówczas mogą doprowadzić do urazu.

Prawnicy z Farleys mogą pomóc Ci w uzyskaniu odszkodowania szkody odniesione w wyniku niewłaściwie wykonanych zabiegów fryzjerskich na zasadzie nie wygrasz-nie płacisz. Oznacza to, iż będziesz mógł wszcząć postępowanie o odszkodowanie prowadzone przez doświadczonych prawników nie ponosząc przy tym kosztów ze swojej strony. Aby uzyskać więcej informacji, omówić potencjale roszczenie odszkodowawcze i porozmawiać z doświadczonym w uzyskiwaniu odszkodowań prawnikiem zadzwoń pod numer: 0845 050 1958 lub napisz do nas na nasz adres email.

Szkody poniesione w wyniku zabiegów fryzjerskich

Przemysł fryzjerski jest na dzień dzisiejszy profesją zupełnie nieuregulowaną prawnie, oznacza to, iż każdy może zaoferować wykonywanie zabiegów fryzjerskich szerokiej gamie klientów, nawet jeśli posiadają oni braki szkoleniowe, kwalifikacyjne czy też nie mają doświadczenia w ich wykonywaniu. To może powodować wypadki przy pracy. Jeśli ty, lub znajoma Ci osoba, doznałeś urazu podczas wykonywania zabiegów fryzjerskich, możesz kwalifikować się do uzyskania odszkodowania za poniesione straty.

W związku ze szkodliwością chemikaliów stosowanych w przemyśle fryzjerskim przed wykonaniem pełnego zabiegu powinny zostać przeprowadzone testy na pasmach włosów oraz testy skórne. Jeśli takie praktyki nie są prowadzone w zakładzie fryzjerskim może to prowadzić do powstawania wypadków przy pracy. Do najczęstszych obrażeń należą:
Chemiczne poparzenia skóry/skóry głowy spowodowane:

• Nieodpowiednio przygotowany produkt
• Użycie niewłaściwych produktów
• Nieusunięcie produktu po wyznaczonym czasie
• Reakcje alergiczne
• Poparzenia spowodowane lokówką bądź gorącymi płytkami prostownicy
• Skaleczenia nożyczkami

Wiele z tych przypadków skutkuje w rezultacie tymczasowym lub permanentnym łysieniem bądź bliznowaceniem skóry głowy. Oczywistym faktem jest iż tego typu obrażenia mogą być zarówno bolesne jak i przykre. W firmie Farleys nasi mili oraz doświadczeni prawnicy mogą pomóc Ci wyegzekwować od salonu odszkodowanie za poniesione szkody oraz związane z tym straty.

Odszkodowanie możliwe do uzyskania w związku z zabiegami fryzjerskimi

W zależności od okoliczności Twojego przypadku i stopnia odniesionych obrażeń możesz uzyskać zadośćuczynienie finansowe za:

• Opłatę za zabieg
• Ból i cierpienie
• Utratę dochodów
• Urazy psychiczne
• Powstałych kosztów doradztwa
• Odszkodowania za szkody poniesione w wyniku zabiegów fryzjerskich na zasadzie nie wygrasz – nie płacisz.

Jakiekolwiek zadośćuczynienie finansowe uzyskane w Twojej sprawie należy w zupełności do Ciebie i nie ma żadnych ukrytych opłat, które będziesz musiał uregulować. W celu bezpłatnej wstępnej porady prawnej lub aby uzyskać więcej informacji na temat ubiegania się o odszkodowanie za szkody odniesione w wyniku niewłaściwie wykonanych zabiegów fryzjerskich zadzwoń pod numer: 0845 050 1958 lub napisz na nasz adres email już dziś.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis