Request a callback

Wypadki spowodowane przez pracujÑce maszyny

Uległeś wypadkowi w miejscu pracy z udziałem pracującej maszyny? Twój uraz może być wynikiem nieodpowiedniej konserwacji, szkolenia lub zaniedbań kontroli ze strony pracodawcy lub współpracownika. Niezależnie od przyczyny Twojego wypadku, jeżeli zostałeś ranny z powodu zaniedbania innej osoby możesz być uprawniony do finansowej rekompensaty.

Prawnicy Farleys specjalizują się w roszczeniach odszkodowawczych dla osób, które uległy wypadkowi w miejscu pracy nie ze swojej winy i działają zgodnie z zasadą nie wygrałeś – nie płacisz‘. Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail, i porozmawiaj z doświadczonym adwokatem już dziś.

Najczęstsze wypadki z udziałem pracujących maszyn.

Wykonywanie pracy przy maszynach mających ruchome elementy może być niebezpieczne, szczególnie, jeżeli owa maszyna jest w złym stanie technicznym, a pracownicy nie otrzymali odpowiedniego szkolenia. Wypadki z udziałem pracujących maszyn zazwyczaj odnoszą sie do obrażeń rąk, palców, kończyn i oczu:

Ręce i ramiona mogą zostać uwięzione w szybko poruszającej się maszynie, przez co mogą prowadzić do poważnych obrażeń.

Luźne i nieodpowiednie ubrania lub zwisająca biżuteria może łatwo być uchwycona przez ruchome części maszyny powodując wypadki i obrażenia.

Nieodpowiednio konserwowane maszyny mogą powodować odrywanie się zanieczyszczeń , które mogą prowadzić do uszkodzeń oczu.

Wypadki mogą się również zdarzyć wtedy, gdy pracownicy są proszeni o usunięcie blokad lub przeprowadzanie bieżących napraw na pracującej maszynie.

Wypadki z udziałem pracujących maszyn są powszechne na halach produkcyjnych, magazynach i w rolnictwie, mogą mieć poważny długoterminowy wpływ na codzienne życie ofiary takiego wypadku. Rekompensata finansowa przyznawana jest po to aby pomóc ofiarom wypadku ponosić koszty rehabilitacji oraz innych świadczeń medycznych, a także rekompensować im  ból oraz cierpienie spowodowane wypadkiem. Farleys posiada dedykowany zespół prawników, którzy specjalizują sie w zabezpieczeniu roszczeń odszkodowawczych za wypadki, które wydarzyły się w miejscu pracy.

Wnoszenie o odszkodowanie za obrażenia odniesione w wyniku wypadku, który wydarzył się z udziałem pracującej maszyny.

Twój pracodawca ma prawny obowiązek, aby podjąć wszelkie uzasadnione kroki w celu zapewnienia swoim pracownikom bezpieczeństwa w miejscu pracy. W związku z tym są oni zobowiązani do odpowiedniego przeszkolenia pracowników oraz stosowania wszystkich narzędzi bezpieczeństwa, upewniając się, że każda poruszająca się maszyna jest utrzymywana w dobrym stanie technicznym a także wszystkie ruchome elementy maszyny są odpowiednio zabezpieczone, uniemożliwiając tym samym dostęp do nich w czasie pracy maszyny.

Skontaktuj się z Farleys

Jeżeli podejrzewasz, że twój pracodawca naruszył swój obowiązek zapewnienia Ci bezpieczeństwa w miejscu pracy, możesz kwalifikować się do zgłoszenia roszczenia o odszkodowanie. Adwokaci Farleys mogą udzielić Ci wskazówek oraz porad prawnych w całym procesie roszczeniowym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat roszczeń odszkodowawczych za wypadki z udziałem pracujących maszyn, porozmawiać z doświadczonym w zakresie wypadków w miejscu pracy prawnikiem na temat prawnych obowiązków Twojego pracodawcy zadzwoń na numer: 0845 050 1958 lub wyślij do nas wiadomość email a my odpowiemy tak szybko jak tylko będziemy mogli.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis