Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Wypadki spowodowane przez pracujÑce maszyny

Uległeś wypadkowi w miejscu pracy z udziałem pracującej maszyny? Twój uraz może być wynikiem nieodpowiedniej konserwacji, szkolenia lub zaniedbań kontroli ze strony pracodawcy lub współpracownika. Niezależnie od przyczyny Twojego wypadku, jeżeli zostałeś ranny z powodu zaniedbania innej osoby możesz być uprawniony do finansowej rekompensaty.

Prawnicy Farleys specjalizują się w roszczeniach odszkodowawczych dla osób, które uległy wypadkowi w miejscu pracy nie ze swojej winy i działają zgodnie z zasadą nie wygrałeś – nie płacisz‘. Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail, i porozmawiaj z doświadczonym adwokatem już dziś.

Najczęstsze wypadki z udziałem pracujących maszyn.

Wykonywanie pracy przy maszynach mających ruchome elementy może być niebezpieczne, szczególnie, jeżeli owa maszyna jest w złym stanie technicznym, a pracownicy nie otrzymali odpowiedniego szkolenia. Wypadki z udziałem pracujących maszyn zazwyczaj odnoszą sie do obrażeń rąk, palców, kończyn i oczu:

Ręce i ramiona mogą zostać uwięzione w szybko poruszającej się maszynie, przez co mogą prowadzić do poważnych obrażeń.

Luźne i nieodpowiednie ubrania lub zwisająca biżuteria może łatwo być uchwycona przez ruchome części maszyny powodując wypadki i obrażenia.

Nieodpowiednio konserwowane maszyny mogą powodować odrywanie się zanieczyszczeń , które mogą prowadzić do uszkodzeń oczu.

Wypadki mogą się również zdarzyć wtedy, gdy pracownicy są proszeni o usunięcie blokad lub przeprowadzanie bieżących napraw na pracującej maszynie.

Wypadki z udziałem pracujących maszyn są powszechne na halach produkcyjnych, magazynach i w rolnictwie, mogą mieć poważny długoterminowy wpływ na codzienne życie ofiary takiego wypadku. Rekompensata finansowa przyznawana jest po to aby pomóc ofiarom wypadku ponosić koszty rehabilitacji oraz innych świadczeń medycznych, a także rekompensować im  ból oraz cierpienie spowodowane wypadkiem. Farleys posiada dedykowany zespół prawników, którzy specjalizują sie w zabezpieczeniu roszczeń odszkodowawczych za wypadki, które wydarzyły się w miejscu pracy.

Wnoszenie o odszkodowanie za obrażenia odniesione w wyniku wypadku, który wydarzył się z udziałem pracującej maszyny.

Twój pracodawca ma prawny obowiązek, aby podjąć wszelkie uzasadnione kroki w celu zapewnienia swoim pracownikom bezpieczeństwa w miejscu pracy. W związku z tym są oni zobowiązani do odpowiedniego przeszkolenia pracowników oraz stosowania wszystkich narzędzi bezpieczeństwa, upewniając się, że każda poruszająca się maszyna jest utrzymywana w dobrym stanie technicznym a także wszystkie ruchome elementy maszyny są odpowiednio zabezpieczone, uniemożliwiając tym samym dostęp do nich w czasie pracy maszyny.

Skontaktuj się z Farleys

Jeżeli podejrzewasz, że twój pracodawca naruszył swój obowiązek zapewnienia Ci bezpieczeństwa w miejscu pracy, możesz kwalifikować się do zgłoszenia roszczenia o odszkodowanie. Adwokaci Farleys mogą udzielić Ci wskazówek oraz porad prawnych w całym procesie roszczeniowym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat roszczeń odszkodowawczych za wypadki z udziałem pracujących maszyn, porozmawiać z doświadczonym w zakresie wypadków w miejscu pracy prawnikiem na temat prawnych obowiązków Twojego pracodawcy zadzwoń na numer: 0845 050 1958 lub wyślij do nas wiadomość email a my odpowiemy tak szybko jak tylko będziemy mogli.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958