Need Advice? Call us now on:

01254 606008

or

Request a Call Back

Wadliwie dziaêajÑcy sprz®t oraz nieodpowiednie przeszkolenie

Jako jedna z najznakomitszych firm prawniczych na północnym-zachodzie Wielkiej Brytanii, posiadamy duże doświadczenie w zakresie dochodzenia odszkodowania na rzecz osób poszkodowanych w ciężkich wypadkach przy pracy. Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na wstępną konsultację, prosimy o kontakt na numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail.

Wypadki w pracy z udziałem wadliwego sprzętu.

Niestety, wypadki spowodowane przez wadliwy sprzęt używany w pracy są powszechne w brytyjskich zakładach pracy. Zwykle takie wypadki występują w wyniku złej konserwacji lub niechęci do modernizacji starego lub uszkodzonego sprzętu.

Odpowiedzialność pracodawców (uszkodzenia sprzętu) ust w r. 1969 zapewnia, że pracodawcy biorą odpowiedzialność za wypadki z powodu uszkodzonego sprzętu, tak długo jak można udowodnić, że sprzęt został dostarczony przez pracodawcę do wykonywania pracy oraz że uszkodzenie było całkowicie z winy osób trzecich takich jak specjalistów od utrzymania sprzętu czy samego pracodawcę.

Pracodawca, jako osobie odpowiedzialna, ma obowiązek:

  • Sprawdzić czy sprzęt roboczy jest właściwie serwisowany;
  • Upewnić się, że pracownicy są odpowiednio chronieni przed niebezpiecznymi częściami maszyny;
  • Informować o występujących zagrożeniach ze strony sprzętu, określonych na podstawie oceny ryzyka pracy;
  • Wycofać wadliwy sprzęt z użytku tak szybko, jak się tylko go zidentyfikuje.

Jeśli podejrzewasz, że twój pracodawca nie przestrzega żadnej z powyższych zasad, i że to bezpośrednio przyczyniło się do wypadku spowodowanego wadliwym funkcjonowaniem sprzętu, skontaktuj się z prawnikiem tak szybko jak to możliwe.

Wypadki z spowodowane niedostatecznym szkoleniem

Jeśli czujesz, że pracodawca nie zapewnił ci odpowiedniego szkolenia, a ty odniosłeś wypadek z tego powodu, zespól z Farleys zapewni ci fachową pomoc prawną i doradztwo, pomagając ci ubiegać się o rekompensatę, na którą zasługujesz.

Twój pracodawca ma obowiązek do:

  • Oceny twoich umiejętności;
  • Zapewnić Ci odpowiednie szkolenie;
  • Zapewnić regularne szkolenia odświeżające, w celu upewnienia się, że pamiętasz swoje szkolenie;
  • Wykazać się zrozumieniem w stosunku do pracowników w trudnej sytuacji;
  • Upewnić się, że zdobyte szkolenie jest przyswojone przez wszystkich pracowników;

Aby dokonać wstępnego szacunku w sprawie roszczenia odszkodowawczego w wyniku wypadku spowodowanego nieodpowiednim szkoleniem, skontaktuj się z zespołem z Farleys tak szybko jak to możliwe.

Skontaktuj się z Farleys

Jeśli zdecydujesz się dochodzić odszkodowania w następstwie wypadku spowodowanego przez wadliwie działające urządzenia bądź niedostatecznego szkolenia, skontaktuj się z zespołem prawników z Farleys zajmującym się wypadkami w miejscu pracy. Zadzwoń po numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail do nas i umów się na wstępną konsultację w celu omówienia twojego roszczenia.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis