Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Wadliwie dziaêajÑcy sprz®t oraz nieodpowiednie przeszkolenie

Jako jedna z najznakomitszych firm prawniczych na północnym-zachodzie Wielkiej Brytanii, posiadamy duże doświadczenie w zakresie dochodzenia odszkodowania na rzecz osób poszkodowanych w ciężkich wypadkach przy pracy. Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na wstępną konsultację, prosimy o kontakt na numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail.

Wypadki w pracy z udziałem wadliwego sprzętu.

Niestety, wypadki spowodowane przez wadliwy sprzęt używany w pracy są powszechne w brytyjskich zakładach pracy. Zwykle takie wypadki występują w wyniku złej konserwacji lub niechęci do modernizacji starego lub uszkodzonego sprzętu.

Odpowiedzialność pracodawców (uszkodzenia sprzętu) ust w r. 1969 zapewnia, że pracodawcy biorą odpowiedzialność za wypadki z powodu uszkodzonego sprzętu, tak długo jak można udowodnić, że sprzęt został dostarczony przez pracodawcę do wykonywania pracy oraz że uszkodzenie było całkowicie z winy osób trzecich takich jak specjalistów od utrzymania sprzętu czy samego pracodawcę.

Pracodawca, jako osobie odpowiedzialna, ma obowiązek:

  • Sprawdzić czy sprzęt roboczy jest właściwie serwisowany;
  • Upewnić się, że pracownicy są odpowiednio chronieni przed niebezpiecznymi częściami maszyny;
  • Informować o występujących zagrożeniach ze strony sprzętu, określonych na podstawie oceny ryzyka pracy;
  • Wycofać wadliwy sprzęt z użytku tak szybko, jak się tylko go zidentyfikuje.

Jeśli podejrzewasz, że twój pracodawca nie przestrzega żadnej z powyższych zasad, i że to bezpośrednio przyczyniło się do wypadku spowodowanego wadliwym funkcjonowaniem sprzętu, skontaktuj się z prawnikiem tak szybko jak to możliwe.

Wypadki z spowodowane niedostatecznym szkoleniem

Jeśli czujesz, że pracodawca nie zapewnił ci odpowiedniego szkolenia, a ty odniosłeś wypadek z tego powodu, zespól z Farleys zapewni ci fachową pomoc prawną i doradztwo, pomagając ci ubiegać się o rekompensatę, na którą zasługujesz.

Twój pracodawca ma obowiązek do:

  • Oceny twoich umiejętności;
  • Zapewnić Ci odpowiednie szkolenie;
  • Zapewnić regularne szkolenia odświeżające, w celu upewnienia się, że pamiętasz swoje szkolenie;
  • Wykazać się zrozumieniem w stosunku do pracowników w trudnej sytuacji;
  • Upewnić się, że zdobyte szkolenie jest przyswojone przez wszystkich pracowników;

Aby dokonać wstępnego szacunku w sprawie roszczenia odszkodowawczego w wyniku wypadku spowodowanego nieodpowiednim szkoleniem, skontaktuj się z zespołem z Farleys tak szybko jak to możliwe.

Skontaktuj się z Farleys

Jeśli zdecydujesz się dochodzić odszkodowania w następstwie wypadku spowodowanego przez wadliwie działające urządzenia bądź niedostatecznego szkolenia, skontaktuj się z zespołem prawników z Farleys zajmującym się wypadkami w miejscu pracy. Zadzwoń po numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail do nas i umów się na wstępną konsultację w celu omówienia twojego roszczenia.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958