Request a callback

Roszczenia odszkodowawcze za wypadki autobusowe

Autobusy są bardzo popularnym środkiem transportu w Wielkiej Brytanii i są wykorzystywane przez tysiące obywateli każdego dnia. Są wygodne i przyjazne dla środowiska, jednak podróż autobusem wprowadza pewien element ryzyka. Pasażerowie w autobusach mogą stać podczas jazdy a pasy bezpieczeństwa nie są zazwyczaj w nich montowane, co oznacza, że można odnieść urazy w wyniku uderzenia przez ludzi będących, w trakcie wypadku, wyrzucanymi siłą uderzenia po całym autobusie.

Jeżeli zostałeś ranny podczas jazdy autobusem, możesz ubiegać się o odszkodowanie od spółki transportowej, od osoby odpowiedzialnej za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym lub rady bądź instytucji odpowiedzialnej za utrzymanie drogi. Aby uzyskać więcej informacji lub w celu omówienia pozwu o odszkodowanie za wypadek w autobusie, zadzwoń do Farleys pod numer 0845 050 1958 lub wyślij do nas e-mail. Nasz zespół prawników ma bogate doświadczenie w wspieraniu osób domagających się zasłużonego odszkodowania, i będziemy szczęśliwi, aby bez jakiejkolwiek opłaty omówić okoliczności twojego wypadku w autobusie.

Urazy w wypadkach autobusu

Rodzaje urazów, które mogą być odniesione w wypadkach autobusowych:

• Rany i siniaki
• Uszkodzenie kręgów szyjnych kręgosłupa
• Złamania
• Poważne urazy głowy
• Urazy w wyniku, których poważnie uszkodzono mózg, paraliż, czy utrata kończyn

Pozwy odszkodowawcze składane na zasadzie ‘nie wygrasz – nie płacisz’

Firmy transportu publicznego w Wielkiej Brytanii mają obowiązek zapewnienia swoim pasażerom bezpieczeństwa. Oznacza to, iż mają one obowiązek dbać o bezpieczeństwo pasażerów od momentu ich wejścia do pojazdu aż do momentu jego opuszczenia.

Istnieją trzy najczęstsze przyczyny wypadków powodujących szkody dla pasażerów:

• Kierowca autobusu nie podjął właściwych środków bezpieczeństwa np.:
– za szybkie ruszenie z przystanku
– zbyt gwałtowne zatrzymanie autobusu
• Zderzenie z innym pojazdem
• Problemy z drogą

Wybór odpowiedniego adwokata ma kluczowe znaczenie zarówno dla powodzenia roszczenia jak i wysokości przyznanego odszkodowania. Farleys mają bogate doświadczenie w pomaganiu klientom w uzyskaniu roszczeń odszkodowawczych za szkody poniesione w wyniku wypadków autobusowych. Wszędzie tam gdzie to możliwe, Farleys będzie realizować swoje roszczenie na zasadzie nie wygrałeś – nie płacisz, co oznacza, iż nie zapłacisz ani grosza.

Rozpocznij postępowanie roszczeniowe w związku z wypadkiem autobusowym

Prawnicy Farleys reprezentują klientów odnoszących urazy w całej Anglii i Walii, więc nie zależnie od tego gdzie mieszkasz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu odszkodowania, na które zasługujesz. Porozmawiaj z adwokatem specjalizującym się w tego typu sprawach na temat Twojego roszczeniu, skontaktuj się z nami dziś na numer 0845 050 1958 o bezpłatną dyskusję lub alternatywnie wyślij e-mail.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis