Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Roszczenia odszkodowawcze za wypadki autobusowe

Autobusy są bardzo popularnym środkiem transportu w Wielkiej Brytanii i są wykorzystywane przez tysiące obywateli każdego dnia. Są wygodne i przyjazne dla środowiska, jednak podróż autobusem wprowadza pewien element ryzyka. Pasażerowie w autobusach mogą stać podczas jazdy a pasy bezpieczeństwa nie są zazwyczaj w nich montowane, co oznacza, że można odnieść urazy w wyniku uderzenia przez ludzi będących, w trakcie wypadku, wyrzucanymi siłą uderzenia po całym autobusie.

Jeżeli zostałeś ranny podczas jazdy autobusem, możesz ubiegać się o odszkodowanie od spółki transportowej, od osoby odpowiedzialnej za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym lub rady bądź instytucji odpowiedzialnej za utrzymanie drogi. Aby uzyskać więcej informacji lub w celu omówienia pozwu o odszkodowanie za wypadek w autobusie, zadzwoń do Farleys pod numer 0845 050 1958 lub wyślij do nas e-mail. Nasz zespół prawników ma bogate doświadczenie w wspieraniu osób domagających się zasłużonego odszkodowania, i będziemy szczęśliwi, aby bez jakiejkolwiek opłaty omówić okoliczności twojego wypadku w autobusie.

Urazy w wypadkach autobusu

Rodzaje urazów, które mogą być odniesione w wypadkach autobusowych:

• Rany i siniaki
• Uszkodzenie kręgów szyjnych kręgosłupa
• Złamania
• Poważne urazy głowy
• Urazy w wyniku, których poważnie uszkodzono mózg, paraliż, czy utrata kończyn

Pozwy odszkodowawcze składane na zasadzie ‘nie wygrasz – nie płacisz’

Firmy transportu publicznego w Wielkiej Brytanii mają obowiązek zapewnienia swoim pasażerom bezpieczeństwa. Oznacza to, iż mają one obowiązek dbać o bezpieczeństwo pasażerów od momentu ich wejścia do pojazdu aż do momentu jego opuszczenia.

Istnieją trzy najczęstsze przyczyny wypadków powodujących szkody dla pasażerów:

• Kierowca autobusu nie podjął właściwych środków bezpieczeństwa np.:
– za szybkie ruszenie z przystanku
– zbyt gwałtowne zatrzymanie autobusu
• Zderzenie z innym pojazdem
• Problemy z drogą

Wybór odpowiedniego adwokata ma kluczowe znaczenie zarówno dla powodzenia roszczenia jak i wysokości przyznanego odszkodowania. Farleys mają bogate doświadczenie w pomaganiu klientom w uzyskaniu roszczeń odszkodowawczych za szkody poniesione w wyniku wypadków autobusowych. Wszędzie tam gdzie to możliwe, Farleys będzie realizować swoje roszczenie na zasadzie nie wygrałeś – nie płacisz, co oznacza, iż nie zapłacisz ani grosza.

Rozpocznij postępowanie roszczeniowe w związku z wypadkiem autobusowym

Prawnicy Farleys reprezentują klientów odnoszących urazy w całej Anglii i Walii, więc nie zależnie od tego gdzie mieszkasz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu odszkodowania, na które zasługujesz. Porozmawiaj z adwokatem specjalizującym się w tego typu sprawach na temat Twojego roszczeniu, skontaktuj się z nami dziś na numer 0845 050 1958 o bezpłatną dyskusję lub alternatywnie wyślij e-mail.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958