Request a callback

Roszczenia dotyczÑce nieubezpieczonych kierowców

Szacuje się, że średnio jeden na dziesięciu kierowców w Wielkiej Brytanii jeździ bez ubezpieczenia samochodu. Jeśli niefortunnie uczestniczyłeś w wypadku drogowym, a w późniejszym okresie okazało się, że osoba odpowiedzialna za wypadek kierowała pojazdem bez ważnego ubezpieczenia, może to bardzo skomplikować sprawę.

Na szczęście dostępna jest pomoc i wsparcie.

Skontaktuj się z prawnikami z Farleys, zadzwoń na numer 0845 050 1958, lub wyślij do nas e-mail. Mamy duży wykwalifikowany w sprawach roszczeniowych zespół prawników, którzy są pod ręką, aby asystować, doradzać oraz wskazać najwłaściwszy kierunek działań, które należy podjąć. Nasze wstępne doradztwo jest bezpłatne a Ty w wyniku jego możesz uzyskać roszczenie odszkodowawcze na zasadzie nie ma wygrasz nie płacisz.

Wypadki z udziałem nieubezpieczonych kierowców

Większość ludzi myśli, że jeżeli osoba odpowiedzialna za wypadek nie posiada ubezpieczenia komunikacyjnego, to jest tylko jedna dostępne dla nich wyjście – dochodzenie roszczenia przeciwko swojemu własnemu ubezpieczycielowi, które to ostatecznie doprowadzi do zwiększenia składki ubezpieczeniowej.

Wszelkie potencjalne roszczenia można składać do Biura Ubezpieczycieli Pojazdów (MIB). Organ ten został utworzony przez rząd w 1946 r. Funkcjonowanie owej instytucji polega na tym, iż wszystkie firmy ubezpieczeniowe wpłacają pieniądze na jej funkcjonowanie a jej jedynym zadaniem jest wypłata rekompensaty ofiarom wypadków drogowych, które zostały spowodowane przez lekkomyślnych, nieubezpieczonych czy też niewykrytych kierowców.

Tego typu roszczenia prowadzone są inaczej niż zwykłe roszczenia wypadku drogowego, które są realizowane bezpośrednio przez firmy ubezpieczeniowe. Prawnicy Farleys LLP mają duże doświadczenie w pracy z roszczeniami obejmującymi nieubezpieczonych kierowców. Nasi prawnicy zajmujący się roszczeniami powypadkowymi regularnie dochodzą roszczeń z udziałem Biura Ubezpieczycieli Pojazdów (MIB), dzięki czemu twoja sprawa będzie prowadzona lepiej, niż gdyby była zarządzana przez firmę zajmującą się obsługą roszczeń.

O co mogę złożyć roszczenie?

Prawnicy z Farleys doradzą ci na zasadzie nie wygrasz, nie ma płacisz pomogą ci osiągnąć maksymalne odszkodowanie za:

  • Jakiekolwiek urazy fizyczne lub psychiczne;
  • Uszkodzenie samochodu;
  • Utratę zarobków;
  • Inne straty powstałe w wyniku wypadku

Skontaktuj się z prawnikami Farleys

Jeśli ty, lub ktoś, kogo znasz, uczestniczył w wypadku samochodowym spowodowanym przez nieubezpieczonego kierowcę, adwokat z Farleys będzie w stanie doradzić ci w sprawie twoich praw i omówi z Tobą dostępne opcje w zakresie składania roszczenia. Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 po darmową wstępną poradę prawną lub napisz do nas e-mail, a doświadczony prawnik skontaktuje się z tobą.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis