Request a callback

Odszkodowania z tytuêu gêuchoty przemysêowej

Ucierpiałeś w wyniku częściowej lub zupełnej utraty słuchu z powodu hałasu w Twoim środowisku pracy? Jeżeli tak, możesz ubiegać się o odszkodowanie z tytułu głuchoty zawodowej. Tysiące ludzi w Wielkiej Brytanii cierpi z powodu przemysłowej lub zawodowej utraty słuchu, tak więc, prawo brytyjskie pozwala domagać się odszkodowania finansowego w celu pokrycia medycznych i rehabilitacyjnych kosztów oraz strat poniesionych ze względu na okres niesprawności do pracy.

Jeżeli chciałbyś umówić się na spotkanie w celu odbycia wstępnej konsultacji prawnej czy przedyskutowania z prawnikiem swoje potencjalne roszczenia z tytułu zawodowej utraty słuchu, zadzwoń do nas pod numer 0845 050 1958 lub skontaktuj się z nami pisemnie.

Co to jest głuchota przemysłowa?

Głuchota przemysłowa zazwyczaj odnosi się do głuchoty w różnym stopniu nasilenia oraz, że jest ona spowodowana długotrwałym narażeniem na hałas w środowisku pracy. Istnieje kilka zawodów, przemysłów i miejsc pracy, w których głuchota przemysłowa jest powszechna wśród pracowników. Są to:

  • budowa;
  • dyskoteki i kluby nocne;
  • fabryki;
  • centra telefoniczne;
  • inżynieria;
  • wydobywanie i cięcie kamienia;

W wielu z tych środowisk pracy występuje tak duży hałas, iż prawo Brytyjskie wymaga od pracodawców dostarczania pracownikom wyposażenia chroniącego słuch.

Jeżeli pracujesz w hałaśliwym środowisku i masz wrażenie, iż nie dostarczono Ci odpowiednich narzędzi do ochrony Twojego słuchu, co z kolei bezpośrednio przyczyniło się do utraty przez Ciebie słuchu, jak najszybciej skontaktuj się z prawnikiem i omów z nim swoją potencjalną sprawę roszczeniową.

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?

Jeżeli nie jesteś pewien tego czy możesz ubiegać się o odszkodowanie z tytułu zawodowej utraty słuchu, skontaktuj się ze specjalistą Farleys, zajmującym się szkodami oraz wypadkami doznanymi w pracy. Regularnie zajmujemy się sprawami ogłuchnięć w miejscach pracy i chętnie wyjaśnimy Ci, na czym polega proces roszczeniowy.

Skontaktuj się z Farleys

Niezależnie od tego czy doświadczasz właśnie pierwszych oznak utraty słuchu takich jak szumy w uszach czy też zmagasz się z głęboką głuchotą, jeśli jest w tym element związany z pracą lub przemysłem, skontaktuj się z naszym zespołem w Farleys i omów z nami roszczenie odszkodowawcze.

Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń do nas, 0845 050 1958 lub skontaktuj się z nami wypełniając formularz zgłoszeniowy a my skontaktujemy się z Tobą.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis