Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Odszkodowania z tytuêu gêuchoty przemysêowej

Ucierpiałeś w wyniku częściowej lub zupełnej utraty słuchu z powodu hałasu w Twoim środowisku pracy? Jeżeli tak, możesz ubiegać się o odszkodowanie z tytułu głuchoty zawodowej. Tysiące ludzi w Wielkiej Brytanii cierpi z powodu przemysłowej lub zawodowej utraty słuchu, tak więc, prawo brytyjskie pozwala domagać się odszkodowania finansowego w celu pokrycia medycznych i rehabilitacyjnych kosztów oraz strat poniesionych ze względu na okres niesprawności do pracy.

Jeżeli chciałbyś umówić się na spotkanie w celu odbycia wstępnej konsultacji prawnej czy przedyskutowania z prawnikiem swoje potencjalne roszczenia z tytułu zawodowej utraty słuchu, zadzwoń do nas pod numer 0845 050 1958 lub skontaktuj się z nami pisemnie.

Co to jest głuchota przemysłowa?

Głuchota przemysłowa zazwyczaj odnosi się do głuchoty w różnym stopniu nasilenia oraz, że jest ona spowodowana długotrwałym narażeniem na hałas w środowisku pracy. Istnieje kilka zawodów, przemysłów i miejsc pracy, w których głuchota przemysłowa jest powszechna wśród pracowników. Są to:

  • budowa;
  • dyskoteki i kluby nocne;
  • fabryki;
  • centra telefoniczne;
  • inżynieria;
  • wydobywanie i cięcie kamienia;

W wielu z tych środowisk pracy występuje tak duży hałas, iż prawo Brytyjskie wymaga od pracodawców dostarczania pracownikom wyposażenia chroniącego słuch.

Jeżeli pracujesz w hałaśliwym środowisku i masz wrażenie, iż nie dostarczono Ci odpowiednich narzędzi do ochrony Twojego słuchu, co z kolei bezpośrednio przyczyniło się do utraty przez Ciebie słuchu, jak najszybciej skontaktuj się z prawnikiem i omów z nim swoją potencjalną sprawę roszczeniową.

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?

Jeżeli nie jesteś pewien tego czy możesz ubiegać się o odszkodowanie z tytułu zawodowej utraty słuchu, skontaktuj się ze specjalistą Farleys, zajmującym się szkodami oraz wypadkami doznanymi w pracy. Regularnie zajmujemy się sprawami ogłuchnięć w miejscach pracy i chętnie wyjaśnimy Ci, na czym polega proces roszczeniowy.

Skontaktuj się z Farleys

Niezależnie od tego czy doświadczasz właśnie pierwszych oznak utraty słuchu takich jak szumy w uszach czy też zmagasz się z głęboką głuchotą, jeśli jest w tym element związany z pracą lub przemysłem, skontaktuj się z naszym zespołem w Farleys i omów z nami roszczenie odszkodowawcze.

Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń do nas, 0845 050 1958 lub skontaktuj się z nami wypełniając formularz zgłoszeniowy a my skontaktujemy się z Tobą.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958