Request a callback

Roszczenia odszkodowawcze za wypadki ÿmiertelne

Utrata osób, które kochamy jest niezwykle smutnym doświadczeniem dla każdej rodziny. Ale utrata bliskiej osoby w wypadku, który nie był ich winą jest uczuciem wręcz katastrofalnym. Członkowie rodziny pozostawionej przez zmarłego są nie tylko zrozpaczeni z powodu utraty ukochanej osoby, ale są też często pozostawieni w niepewnej sytuacji finansowej, szczególnie, jeśli zmarły był głównym żywicielem rodziny.

W Farleys rozumiemy, iż wszczynanie roszczenia odszkodowawczego jest ostatnia rzeczą, przez jaką chce przechodzić rodzina zmarłego w tak traumatycznym dla nich okresie. Jednakże wiemy też, że w niektórych przypadkach, ważne jest, aby wystąpić z roszczeniem właśnie po to, aby zapewnić rodzinie odpowiednią opiekę oraz wsparcie finansowe w tym niespokojnym czasie.

Mamy doświadczony zespół składający się z wyspecjalizowanych w roszczeniach odszkodowawczych za wypadki śmiertelne prawników, którzy to występowali w imieniu wielu swoich klientów, których bliscy zginęli w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Nasi prawnicy specjalizujący się w odszkodowaniach za wypadki śmiertelne udzielą Ci wsparcia oraz poprowadzą Cię poprzez cały proces roszczenia odszkodowawczego, jednocześnie będąc niezwykle wrażliwymi w takiej sytuacji realizując postępowanie w tempie dopasowanym do potrzeb klienta.

Rodzaje roszczeń odszkodowawczych za wypadki śmiertelne

Roszczenia odszkodowawcze za wypadki śmiertelne wynikają z wielu różnych rodzajów wypadków, takich jak:

 • Wypadki drogowe
 • Wypadki w miejscach pracy
 • Zaniedbania medyczne bądź kliniczne

Jeśli dana osoba zmarła w wyniku wypadku, który nie był jego winą, ale nie jest sklasyfikowany wyżej, może nadal być w stanie dochodzić roszczenia. Zadzwoń do nas pod numer 0333 331 4901 lub wyślij e-mail, aby umówić się na bezpłatną konsultację w celu omówienia tego, czy jesteś w stanie wnieść skargę.

Kto może ubiegać się o odszkodowanie?

Relacje, w jakich pozostawałeś ze zmarłym zwykle określają, czy można wszcząć roszczenia. Jeśli jesteś zależny od zmarłego (tak jak to opisano poniżej), masz prawo do wniesienia skargi. Osoba zależna jest określana, jako:

 • żona lub mąż czy też były mąż lub była żona osoby zmarłej;
 • osoba będąca w związku partnerskim bądź były partner osoby zmarłej;
 •  jakakolwiek osoba, która –
  i) zamieszkiwała ze zmarłą osobą w tym samym gospodarstwie domowym bezpośrednio przed data wypadku; oraz
  ii) zamieszkiwała jednym gospodarstwie domowym co najmniej dwa lata przed dniem wypadku; oraz
  iii) przez cały ten czas żyła ze zmarłym jako mąż, żona lub partner osoby zmarłej
 • którykolwiek z rodziców lub inny wstępny zmarłego;
 • jakakolwiek inna osoba, która traktowana była przez zmarłego jak rodzic;
 • jakiekolwiek dziecko lub inny potomek zmarłego;
 • jakakolwiek osoba (nie będąca dzieckiem lub potomkiem zmarłego), która w wyniku małżeństwa, zawartego przez zmarłego, traktowany był przez niego, jako jego własne dziecko czy potomek;
 • jakakolwiek osoba (nie będąca dzieckiem lub potomkiem zmarłego), która w wyniku związku partnerskiego, w jakim zmarły przebywał, traktowany był przez niego, jako jego własne dziecko czy potomek;
 • jakakolwiek inna osoba pozostająca w relacji ze zmarłym, jako brat, siostra, wuj lub ciotka zmarłego;
 • Czy istnieją jakiekolwiek ramy czasowe roszczenia odszkodowawczego?
 • Radzenie sobie z roszczeniem powypadkowym z powodu śmiertelnego wypadku, próbując jednocześnie pogodzić się ze śmiercią członka rodziny lub bliskiej osoby może być nie do pomyślenia.

W myśl ustawy z roku 1976, dotyczącej wypadków śmiertelnych ramy czasowe, w jakich członkowie rodziny mogą ubiegać się o odszkodowanie to trzy lata od daty śmieci; lub momentu, gdy powód dowiedział się o śmierci osoby bliskiej, którakolwiek jest późniejsza.

Nie istnieje odpowiedni czas na rozpoczęcie roszczenia odszkodowawczego za wypadek, w którym śmierć poniosła bliska nam osoba, ani czas, który pozwoli nam poczuć się gotowym do wszczęcia postępowania, jest to kwestia indywidualna, uzależniona od każdego z osobna. Nawet, jeśli jest już za późno (wypadek wydarzył się ponad trzy lata temu), możesz wciąż mieć możliwość wszczęcia postępowania odszkodowawczego.

Jeśli nie jesteś pewien, lub chciałbyś porozmawiać o swoim przypadku, proszę zadzwoń do nas pod numer 0333 331 4901 lub napisz do nas wiadomość e-mail a jeden z naszych doświadczonych prawników będzie w stanie Ci pomóc.

Ile kosztuje wszczęcie postępowania odszkodowawczego?

Staramy się finansować sprawy przypadków śmiertelnych obrażeń ciała na zasadzie nie wygrasz, nie płacisz. W większości przypadków możemy zaoferować pracę w ramach porozumienia “nie wygrasz, nie płacisz” (znanego również, jako Umowa Opłaty Warunkowej, czy CFA). Będzie Ci to przedstawione na początku roszczenia i jeśli zostanie to uzgodnione, pozwoli nam działać w Twoim imieniu bez kosztów, które musiałbyś ponieść, niezależnie od wyniku sprawy.

Skontaktuj się z wyspecjalizowanym prawnikiem z Farleys

Nasi prawnicy oferują usługi dopasowane do Twojej konkretnej sytuacji i Twojego roszczenia, Angażując Farleys do działania w Twoim imieniu, zyskujesz pewność posiadania doświadczonego prawnika, który będzie oddany w walce o Twoja sprawę oraz w uzyskaniu maksymalnej kwoty odszkodowania, które pozwoli Ci na nowo odbudować Twoje życie.

Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij do nas wiadomość email, aby rozpocząć sprawę odszkodowawczą na zasadzie nie wygrasz, nie płacisz.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis