Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Roszczenia Odszkodowawcze za szkody kryminalne

Jeśli byłeś niewinną ofiarą brutalnego przestępstwa, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie do Criminal Injuries Compensation Authority (CICA). Adwokaci z Farleys pracujący zgodnie z zasadą nie wygrasz nie płacisz, mogą doradzić ci czy kwalifikujesz się do odszkodowania i w jaki sposób postępować z twoim roszczeniem.

Czy kwalifikuje się do zadośćuczynienia za szkody poniesione w wyniku przestępstwa?

Przestępstwo musi zostać popełnione na terenie Wielkiej Brytanii (Szkocji, Walii czy Anglii), a także musi być ono na tyle poważne, aby oszacowane, wynikające z taryfy w wysokości 1000 funtów, poniesione szkody zakwalifikowano do minimalnej kwoty odszkodowania. Ponadto, potrzebny będzie numer referencyjny przestępstwa z policji, i nie możesz w jakikolwiek sposób być współwinnym za dany incydent. Na przykład, jeżeli zostałeś ranny w bójce, którą rozpocząłeś lub w jakikolwiek sposób sprowokowałeś napastnika, możesz nie kwalifikować się do odszkodowania.

Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie z powodu zranienia ze skutkiem śmiertelnym bliskiej mi osoby?

Jeśli jesteś małżonkiem, partnerem, rodzicem czy dzieckiem osoby, która zmarła w wyniku napaści, możesz również ubiegać się o odszkodowanie za utratę ukochanej osoby, a także wyrównania finansowego za poniesione koszty pogrzebu.

Jak Prawnicy z Farleys mogą pomóc w roszczeniu?

Farleys posiada zespół wyspecjalizowanych prawników zajmujących się roszczeniami odszkodowawczymi za szkody poniesione w wyniku napaści, którzy pracują w myśl zasady nie wygrasz nie płacisz. Nasze biura znajdują się w Manchesterze, Blackburn, Burnley, Shadsworth i Accrington, jesteśmy gotowi do wstępnej konsultacji która pomoże ci określić czy kwalifikujesz się do otrzymania odszkodowania od CICA czy też nie.

Roszczenie za poniesione w wyniku napaści szkody może być skomplikowane a postępowanie prowadzone w celu ustalenia wysokości odszkodowania w CICA często trwa rok lub dłużej. Mając adwokata który specjalizuje się w roszczeniach za szkody kryminalne ,i potrafi pomóc ci wypełnić rzetelnie i jasno formularz zgłoszeniowy co sprawi, że pojawią się w nim wszystkie potrzebne informacje może zagwarantować Ci, że twoje roszczenie będzie rozstrzygnięte efektywnie i tak szybko jak to tylko będzie możliwe.

Jeżeli myślisz, że kwalifikujesz się do roszczenia od Criminal Injuries Compensation Authority (CICA), zadzwoń do prawników z Farleys na numer 0845 050 1958 lub wyślij wiadomość e-mai.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958