Request a callback

Roszczenia odszkodowawcze z tytuêu Fibromyalgii

Fibromialgia jest to stan powodujący powszechne bóle całego ciała, a także szereg innych objawów, które mogą uczynić życie bardzo trudnym. Wśród różnych objawów, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje życie jest brak snu, uczucie ciężkości, brak energii i bóle głowy. Fibromialgia jest stanem, który być może po prostu rozwija się bez powodu, ale opierając się na opinii korpusu

Fibromyalgia bardzo często jest dla osób na nią cierpiących trudna do zniesienia. Ból tkanek miękkich jest wyniszczający a sposoby leczenia tej choroby są bardzo ograniczone. W większości przypadków, opcje leczenia zawierają jedynie zwalczanie objawów oraz pomoc zarówno psychiczna jak i fizyczna w radzeniu sobie z tą przypadłością. Leczenie obejmuje zażywanie lekarstw takich jak antydepresanty czy środki przeciwbólowe, techniki kierujące takie jak terapie alternatywne, programy łagodnych ćwiczeń lub techniki wspomagające symulowanie relaksacji, terapia poznawczo-behawioralna, lub podobne rodzaje trapi.

Uważa się, że jedna na dwadzieścia osób dorosłych w Wielkiej Brytanii, dotknięta jest w jakimś stopniu tym schorzeniem.

Tym, co również czyni Fibromyalgię ciężką do leczenia jest fakt, że objawy tej choroby słabną lub nasilają się. Cierpiący na tę chorobę ludzie niekiedy odczuwają jej dolegliwości w bardzo ograniczonym stopniu i dają sobie radę z większością codziennych obowiązków, podczas gdy są dni, kiedy objawy choroby są nasilone i wówczas nie są w stanie wykonać wiele więcej niż jedynie udać się do łóżka. Są również ludzie, którzy odczuwają dolegliwości związane z tą chorobą jedynie w niewielkim stopniu, co umożliwia im w miarę normalne funkcjonowanie i zajmowanie się czymś innym, poza narastającym bólem, jaki ta choroba ze sobą niesie.

Nawet samo rozpoznanie Fibromialgii jest procesem złożonym. Nie ma jednego środka, które jednoznacznie identyfikowałoby osobę, jako cierpiąca na tę chorobę. Sprawia to, iż z powodu braku diagnozy, cierpiącym na tę chorobą jest jeszcze trudniej sprostać psychicznie temu, co ich spotyka. Wiadomym jest fakt, iż czynniki psychiczne mogą odgrywać znaczącą rolę w rozwoju Fibromialgii – w szczególności, wydarzenia życiowe, przez które chory znajduje się pod silną presją emocjonalną mogą znacznie przyczynić się lub spowodować rozwój Fibromyalgii.

Ważnym jest tez to, aby inne, podobne do omawianego schorzenia takie jak przewlekłe zmęczenia, reumatoidalne zapalenie stawów czy stwardnienie rozsiane, zostały w procesie diagnozy wykluczone przez lekarzy prowadzących. Choroby te mogą być z łatwością zdiagnozowane poprzez wykonanie badania krwi lub moczu, prześwietlenia rentgenowskiego czy skanu. Jednakże fakt, iż osoba została zdiagnozowana, jako cierpiąca na jedną z powyższych chorób nie wyklucza jednoczesnego istnienia Fibromyalgii.
Fakt, iż Fibromyalgia może być wywołana traumatycznym przeżyciem jest szeroko akceptowany. Taką traumą może być wszystko, począwszy od wypadku przy pracy, poprzez wypadek drogowy, kiedy Twoje ciało narażone jest na odczuwanie znacznych, nienaturalnych dla niego sił lub czynników, może być to też wypadek, który wydarzył się w wyniku poślizgnięcia lub potknięcia, gdzie osoba niespodziewanie z dużą siłą uderza o podłoże.

Roszczenia odszkodowawcze z tytułu Fibromyalgii

Jeśli miałeś wypadek nie z własnej winy i poskutkował on rozwojem Fibromyalgii, możesz kwalifikować się do otrzymania odszkodowania. Bardzo istotne jest to, żebyś poinformował swojego prawnika o tym, iż cierpisz na tą chorobę dostarczając przy tym ekspertyzy, pozwalające mu na wykorzystanie ich w celu wszczęcia tego typu postępowania. Bardzo ważne jest to, aby osoba prowadząca sprawę dowiedziała się jak najwcześniej, co to jest Fibromialgia i w związku z tym mogła polecić odpowiednim ekspertom medycznym zbadanie cię w tym kierunku. Im wcześniej to nastąpi tym szybciej może być możliwy dostęp do specjalistycznego prywatnego leczenia, które to leczenie byłoby finansowane przez ubezpieczyciela pozwanego.

Ważnym jest też to, abyś pamiętał o tym, że nie musisz informować o tym prawnika “poleconego” przez Twojego ubezpieczyciela. Zamiast niego, możesz porozmawiać z prawnikiem, którego sam wybierzesz i musisz mieć przy tym pewność, iż podejmujesz działania prowadzone do współpracy z zespołem prawników mających doświadczenie oraz doświadczenie zawodowe w sprawach dotyczących odszkodowań w imieniu osób chorujących na Fibromyalgię. Roszczenia odszkodowawcze z tytułu Fibromyalgii są kompleksowe i do prowadzenia ich potrzebujesz kogoś zarówno odpowiednio wyszkolonego jak i posiadającego doświadczenie, aby walczyć po Twojej stronie. Im szybciej zaczniesz się starać o odszkodowanie, tym większe masz szanse otrzymania pomocnego Ci odszkodowania i co ważniejsze dostęp do odpowiedniego leczenia. Nasz zespół w Farleys, posiadający wieloletnie doświadczenia w roszczeniach odszkodowawczych dla klientów chorujących na Fibromyalgię jest kierowany przez partnera naszej firmy Nicka Molyneuxa, jak również zespół prawników i personelu wspomagającego ich pracę. Nasz zespół, przez ostatnie lata zabezpieczył setki tysięcy funtów odszkodowań dla ludzi, którzy w wyniku wypadku zachorowali na Fibromyalgię.

Wszczynanie roszczenia odszkodowawczego

Nasi fachowi prawnicy, zajmujący się roszczeniami odszkodowawczymi dla chorych na Fibromyalgię na terenie Wielkiej Brytanii są chętni do pomocy, więc jeśli jesteś ofiarą jakiegokolwiek wypadku, który w efekcie doprowadził do długotrwałego chronicznego bólu, skontaktuj się z nami natychmiast. Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub napisz email, aby otrzymać odszkodowanie, na jakie zasługujesz.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis