Need Advice? Call us now on:

01254 606008

or

Request a Call Back

Wypadki dzieci w szkoêach

Każdego dnia, kiedy rodzice zostawiają swoje dzieci w szkole nie powinni sie o nie martwić, bać się, że są one narażone na niepotrzebne niebezpieczeństwa. Podczas gdy większość rodziców akceptuje fakt, iż wypadki, w których ich dziecko może doznać poważnych obrażeń w szkole, mogą się zdarzać to jednak często kwestionują oni okoliczności, w jakich miał miejsce wypadek oraz to czy na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia istnieją odpowiednie środki ostrożności i nadzoru.

Szkoły mają obowiązek opieki nad swoimi uczniami, a ze względu na fakt, że od dzieci nie można oczekiwać, aby były w pełni zdolne do dbania o swoje bezpieczeństwo, to na szkołę spada obowiązek zapewnienia niezbędnych środków ostrożności w celu zapobieżenia nieszczęśliwym wypadkom. W takiej sytuacji może być możliwe złożenie wniosku o odszkodowanie za wypadek dziecka w szkole.

Aby uzyskać więcej informacji oraz bezpłatną wstępną poradę prawną w kwestiach takich jak wnoszenie roszczeń o odszkodowanie wobec szkoły, zadzwoń do jednego z naszych ekspertów zajmujących się roszczeniami odszkodowawczymi w imieniu dzieci pod numer 0845 050 1958, albo wyślij e-mail a nasz ekspert oddzwoni do ciebie.

Wypadki i urazy w szkole

Najczęstszą przyczyną wypadków dzieci w szkole są:

  • Potknięcie lub poślizgnięcie się na ternie budynku lub podwórku szkolnym (spowodowane przez nierówną lub mokrą powierzchnię);
  • Uszkodzone wyposażenie takie jak krzesełka czy biurka;
  • Uszkodzone wyposażenie na placu gier i zabaw, wypadki na sali gimnastycznej;
  • Niedostateczny nadzór w laboratorium naukowym lub klasie nauki gotowania.

Kiedy wypadek nastąpił z winy szkoły, prawnicy z Farleys pomogą ci wnieść roszczenie odszkodowawcze w imieniu twojego dziecka. W większości przypadków będą to lokalne władze oświatowe, które to ostatecznie są odpowiedzialne za działania szkoły.

Rodzice, którzy roszczą odszkodowania za wypadki ich dzieci w szkole często mają obawy dotyczące bieżących relacji ze szkołą i jej pracownikami. Nasz wysoce doświadczony zespół prawników zajmujących się uzyskiwaniem roszczeń w przypadku urazów w szkole zajmie się ze względu na to sprawą z wyczuciem.

Roszczenia odszkodowania w imieniu dziecka

W przypadku dzieci w wieku poniżej 18 lat przy wszczynaniu roszczenia wymagane jest, aby miało ono opiekuna prawnego, który to będzie działał w ich imieniu. Musi być to osoba dorosła ( zazwyczaj rodzic, inny krewny lub przyjaciel).

Jeśli chcesz działać w imieniu swojego dziecka lub dziecka bliskiemu tobie, wszystko, co jest od Ciebie oczekiwane, to zdolność do podjęcia się tego i to, że twoje intencje leżą w najlepszym interesie dziecka. Jeżeli dziecko zostało ranne w wypadku w szkole, w dłuższej perspektywie może to być w jego lub jej najlepszym interesie, aby ubiegać się o odszkodowanie.

Skontaktuj się z prawnikami zajmującymi się wypadkami w szkole

Kiedykolwiek to jest tylko możliwe, prawnicy Farleys rzetelnie zajmują się roszczeniem za wypadek w szkole na zasadzie nie wygrasz – nie płacisz, co oznacza, że będzie można dochodzić roszczenia odszkodowania prowadzonego przez doświadczonego i w pełni wykwalifikowanego adwokata, bez żadnych kosztów. Cała kwota uzyskanego odszkodowania przyznana w twojej sprawie będzie w całości przekazane Tobie.

Po darmową poradę na temat jak dochodzić swoich roszczeń w przypadku wypadku w szkole zadzwoń do nas na numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail a adwokat chętnie skontaktuje się z tobą.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis