Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Wypadki dzieci w szkoêach

Każdego dnia, kiedy rodzice zostawiają swoje dzieci w szkole nie powinni sie o nie martwić, bać się, że są one narażone na niepotrzebne niebezpieczeństwa. Podczas gdy większość rodziców akceptuje fakt, iż wypadki, w których ich dziecko może doznać poważnych obrażeń w szkole, mogą się zdarzać to jednak często kwestionują oni okoliczności, w jakich miał miejsce wypadek oraz to czy na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia istnieją odpowiednie środki ostrożności i nadzoru.

Szkoły mają obowiązek opieki nad swoimi uczniami, a ze względu na fakt, że od dzieci nie można oczekiwać, aby były w pełni zdolne do dbania o swoje bezpieczeństwo, to na szkołę spada obowiązek zapewnienia niezbędnych środków ostrożności w celu zapobieżenia nieszczęśliwym wypadkom. W takiej sytuacji może być możliwe złożenie wniosku o odszkodowanie za wypadek dziecka w szkole.

Aby uzyskać więcej informacji oraz bezpłatną wstępną poradę prawną w kwestiach takich jak wnoszenie roszczeń o odszkodowanie wobec szkoły, zadzwoń do jednego z naszych ekspertów zajmujących się roszczeniami odszkodowawczymi w imieniu dzieci pod numer 0845 050 1958, albo wyślij e-mail a nasz ekspert oddzwoni do ciebie.

Wypadki i urazy w szkole

Najczęstszą przyczyną wypadków dzieci w szkole są:

  • Potknięcie lub poślizgnięcie się na ternie budynku lub podwórku szkolnym (spowodowane przez nierówną lub mokrą powierzchnię);
  • Uszkodzone wyposażenie takie jak krzesełka czy biurka;
  • Uszkodzone wyposażenie na placu gier i zabaw, wypadki na sali gimnastycznej;
  • Niedostateczny nadzór w laboratorium naukowym lub klasie nauki gotowania.

Kiedy wypadek nastąpił z winy szkoły, prawnicy z Farleys pomogą ci wnieść roszczenie odszkodowawcze w imieniu twojego dziecka. W większości przypadków będą to lokalne władze oświatowe, które to ostatecznie są odpowiedzialne za działania szkoły.

Rodzice, którzy roszczą odszkodowania za wypadki ich dzieci w szkole często mają obawy dotyczące bieżących relacji ze szkołą i jej pracownikami. Nasz wysoce doświadczony zespół prawników zajmujących się uzyskiwaniem roszczeń w przypadku urazów w szkole zajmie się ze względu na to sprawą z wyczuciem.

Roszczenia odszkodowania w imieniu dziecka

W przypadku dzieci w wieku poniżej 18 lat przy wszczynaniu roszczenia wymagane jest, aby miało ono opiekuna prawnego, który to będzie działał w ich imieniu. Musi być to osoba dorosła ( zazwyczaj rodzic, inny krewny lub przyjaciel).

Jeśli chcesz działać w imieniu swojego dziecka lub dziecka bliskiemu tobie, wszystko, co jest od Ciebie oczekiwane, to zdolność do podjęcia się tego i to, że twoje intencje leżą w najlepszym interesie dziecka. Jeżeli dziecko zostało ranne w wypadku w szkole, w dłuższej perspektywie może to być w jego lub jej najlepszym interesie, aby ubiegać się o odszkodowanie.

Skontaktuj się z prawnikami zajmującymi się wypadkami w szkole

Kiedykolwiek to jest tylko możliwe, prawnicy Farleys rzetelnie zajmują się roszczeniem za wypadek w szkole na zasadzie nie wygrasz – nie płacisz, co oznacza, że będzie można dochodzić roszczenia odszkodowania prowadzonego przez doświadczonego i w pełni wykwalifikowanego adwokata, bez żadnych kosztów. Cała kwota uzyskanego odszkodowania przyznana w twojej sprawie będzie w całości przekazane Tobie.

Po darmową poradę na temat jak dochodzić swoich roszczeń w przypadku wypadku w szkole zadzwoń do nas na numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail a adwokat chętnie skontaktuje się z tobą.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958