Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Roszczenia odszkodowawcze w imieniu nieletnich

Nasi prawnicy z firmy Farleys są doświadczeni w roszczeniach odszkodowawczych dzieci. Jeśli ucierpiałeś w wypadku, jako dziecko a teraz masz 18-21 lat bądź jesteś rodzicem dziecka poniżej 18-go roku życia, które uległo wypadkowi nasi prawnicy mogą udzielić Ci porady na temat roszczeń odszkodowawczych na zasadzie nie wygrasz – nie płacisz.

W świetle prawa każda osoba poniżej 18-go roku życia traktowana jest jak niemowlę.

W przypadku niemowlęcia, ubieganie sie o odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek oznacza, iż musi być ono reprezentowane przez rodzica, prawnego opiekuna bądź innego odpowiedzialnego za osobę nieletnią dorosłego. Z uwagi na łatwiejszy dostęp do informacji, łatwiejszego odtworzenia zdarzeń oraz kontakt ze świadkami wszczęcie roszczenia odszkodowawczego, o ile to możliwe, powinno nastąpić w jak najkrótszym czasie od wydarzenia się nieszczęśliwego zdarzenia. Jednakże możesz ubiegać się o odszkodowanie jeszcze przez 3 lata od dnia Twoich 18-tych urodzin.

Zadośćuczynienie finansowe mogłoby pomóc Ci uzyskać pomoc, której potrzebujesz dla Twojego dziecka.

Kiedy dziecko, nieoczekiwanie cierpi z powodu nieszczęśliwego wypadku bądź choroby, dotyka to nie tylko Twojego dziecka, ale jest również traumatycznym przeżyciem dla całej Twojej rodziny. Jeśli uraz ma długoterminowe konsekwencje dla dobrego samopoczucia Twojego dziecka oraz całej rodziny, wówczas zadośćuczynienie finansowe otrzymane w imieniu Twojego dziecka może pomóc przy ponoszeniu dodatkowych kosztów związanych z leczeniem i pokryciu innych wydatków poniesionych w wyniku wypadku. Będziesz mieć tą świadomość, iż pieniądze posłużą jako pomoc dla Twojego dziecka, nieważne czy był to niewielki uraz i wymagał od Ciebie jedynie wzięcia kilku wolnych dni z pracy, czy też Twoje dziecko wymagać będzie dożywotniej opieki oraz wykonania adaptacji Twojego rodzinnego domu.

Prawnicy z Farleys poprowadzą Cię krok po kroku przez cały proces, począwszy od roszczenia odszkodowawczego w imieniu Twojego dziecka poprzez zmniejszenie stresu i ulokowaniu wszelkiego zadośćuczynienia za szkody poniesione przez Twoje dziecko tak, aby posłużyły jego dobru. Możemy również udzielić Ci fachowej porady na temat specjalnych zasad, jakie obowiązują w przypadku roszczeń odszkodowawczych w imieniu dzieci.

Jeśli członek Twojej rodziny bądź znajomy w wieku poniżej 18-tu lat, odniósł szkody w wyniku nieszczęśliwego wypadku i chciałby ubiegać się o odszkodowanie skontaktuj się z naszymi prawnikami pracującymi na zasadzie nie wygrasz – nie płacisz. Zadzwoń pod numer telefonu 0845 050 1958 lub napisz do nas na nasz adres email.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis