Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Odszkodowania za wypadki w wiezieniu

W firmie Farleys doskonale zdajemy sobie sprawę, że więźniowie mają takie same prawa jak każdy inny obywatel, a bycie osadzonym w więzieniu nie odbiera prawa do ubiegania się o zadośćuczynienie za szkody poniesione w wyniku wypadku, który wydarzył się nie z Twojej winy.

Służby więzienne są prawnie zobligowane do zapewnienia osadzonym przyzwoitego standardu życia, jak również warunków pracy zapewniających bezpieczeństwo. Mają również obowiązek chronić bezbronnych więźniów przed atakami ze strony innych osadzonych.

Jeżeli ucierpiałeś z powodu zaniedbań, jakich dopuszczono się ze strony służb więziennych nasz zespół złożony ze specjalistów z zakresu odszkodowań może Ci pomóc w uzyskaniu zadośćuczynienia za poniesione szkody. Może jesteś aktualnie w więzieniu, bądź niedawno opuściłeś zakład karny; w każdym z przypadków będziemy w stanie udzielić Ci fachowej porady w sprawie ubiegania się o odszkodowanie.

Aby umówić się na bezpłatną rozmowę wstępną w celu uzyskania porady na temat ubiegania się o odszkodowanie na zasadzie – nie wygrasz – nie płacisz zadzwoń do nas pod numer 0845 050 1958, bądź alternatywnie możesz wysłać do nas email z podstawowymi informacjami na swój temat a my odpowiemy na Twoją wiadomość.

Odszkodowania za wypadki w więzieniu

Jeśli byłeś ofiarą wypadku, który wydarzył w zakładzie karnym a jego przyczyną były zaniedbania jakich dopuszczono się ze strony służb więziennych, możesz mieć prawo do odszkodowania. W ostatnich latach w Wielkiej Brytanii znacząco wzrosła liczba wniosków o odszkodowanie złożonych przez osoby osadzone, Ty również masz pełne prawo ubiegać się o zadośćuczynienie. Twoje roszczenie może mieć związek z upadkiem w wyniku potknięcia lub wypadkiem, który wydarzył się podczas wykonywania pracy w zakładzie karnym.

Odszkodowania za napaść w więzieniu

Twoje osobiste bezpieczeństwo powinno być zapewnione przez powołane do tego służby więzienne. Więźniowie, którzy zostali już raz skazani za popełnione przestępstwa pozostają w niebezpieczeństwie bezpośredniej napaści ze strony innych współwięźniów. Więźniowie tacy powinni być oddzieleni lub osadzeni w bloku więźniów narażonych na niebezpieczeństwo (VPU) dla ich własnego bezpieczeństwa. Jeśli służby więzienne nie prowadzą takich praktyk mogą być posądzone o zaniedbania w kwestii zapewnienia osadzonym bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z prawnikiem od spraw odszkodowań

Jeżeli jesteś poszkodowany w wyniku wypadku lub napaści, który wydarzył się w wyniku zaniedbań służb więziennych, możesz mieć wciąż prawo do odszkodowania. Nawet jeśli częściowo obarczano Cię winą za owy wypadek, mogą istnieć okoliczności, które pozwolą Ci ubiegać się o odszkodowanie.

Kiedy to tylko możliwe podejmujemy się roszczeń z tytułu odszkodowania za zasadzie nie wygrasz – nie płacisz, co oznacza, iż nie będziesz ponosić żadnych kosztów w czasie trwania postępowania. Aby uzyskać bezpłatną poradę prawną, omówić okoliczności Twojej sprawy i dowiedzieć się czy możliwe jest wszczęcie postępowania w sprawie otrzymania odszkodowania skontaktuj się z naszym zespołem. Nasi prawnicy pomogli już wielu klientom w kwestii dochodzenia roszczeń, są również w stanie odwiedzić cię w więzieniu jeśli zajdzie taka potrzeba. Skontaktuj się z prawnikiem, nr telefonu: 0845 050 1958 lub napisz email a my się z Tobą skontaktujemy.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958