Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Roszczenie z powodu choroby zawodowej w Eccles Manchester – Panu X przyznano 70,000 funtów

W latach 1970 i 1980 Pan X z Eccles z Manchester pracował przez 6 lat, jako monter rur w lokalnej firmie produkcyjnej. Jego zadaniem była pomoc w konserwacji rurociągów i kotłów w instalacji grzewczej na całym ogromnym terenie, na którym zatrudnionych było około 5000 osób. W tym czasie wszystkie rury i kotły były w otulinie z azbestu, w związku z tym w celu wymiany lub naprawy rur i kotłów Pan X musiał ten azbest usunąć. Usuwanie i niszczenie otuliny tworzyło chmury azbestowego pyłu. Panu X nie zapewniono szkolenia czy też sprzętu zabezpieczeń, takich jak maski przeciwpyłowe, a więc regularnie oddychał w tym pyle przez 1 do 2 godzin w czasie wykonywania pracy. Jego ubrania również były pokryte tym pyłem.

W roku 2000, pracując jeszcze potem w kilku innych miejscach, niepowodujących ekspozycji na działanie azbestu, pan X przeszedł na emeryturę.

W 1990 r., około 10 lat po pracy w kontakcie z azbestem, pan X zaczął odczuwać problemy z klatką piersiową. Jego objawy nasilały się z biegiem czasu, prowadząc do duszności, bólu i kaszlu krwią. Przeszedł wiele badań medycznych, które nie ujawniły prawdziwej przyczyny problemów, dopóki w 2010 r., kiedy postawiono mu diagnozę śmiertelnej choroby związanej z ekspozycją na azbest.

Od roku 2010r. aż do roku 2012 sytuacja pana X znacząco pogorszała się, nawet podstawowe czynności takie jak prysznic i ubieranie się były trudne do wykonania, a chodzenie po schodach było niewykonalne. Stale potrzebował tlenu i wózka inwalidzkiego, aby się poruszać. Faktem, iż nie był on w stanie opiekować się swoją żoną, która również starzała się, powodował dodatkową frustrację u pana X. Wcześniej był bardzo sprawnym i aktywnym mężczyzną.

Jak specjaliści z Farleys pomogli w sprawie choroby zawodowej.

W Farleys rozumiemy, że ze względu na czas potrzebny do diagnozy choroby związanej z azbestem i jej agresywnego charakteru, po postawionej powodowi diagnozie jego zdrowie pogarszało się bardzo szybko. Rozumiemy też, że czas jest ważny przy rozpatrywaniu każdego z aspektów roszczenia. Nasz zespół pracuje bez wytchnienia, aby uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie, umożliwiając tym samym rodzinie spędzanie czasu razem.

W przypadku pracy dla pana X, zespół Farleys miał potrójne wyzwanie, musieli oni dowieźć, że nie był on narażony na działanie azbestu w żadnym innym czasie, jego choroba była spowodowana wystawieniem się na działanie azbestu u tego pracodawcy, oraz że pracodawca z przed 30 lat nie zapewnił wystarczającego szkolenia czy też sprzętu ochronnego.

Sytuacja skomplikowała się dla pana X jeszcze bardziej, ponieważ firma przeszła w stan likwidacji w 2012 roku, kwestionując tym samym swoją odpowiedzialność za jego chorobę. To jednak nie powstrzymało zespołu odszkodowawczego od chorób zawodowych z Farleys, który zaangażował również radcę prawnego oraz prowadził sprawę w sądzie okręgowym, w celu uzyskania odszkodowania dla pana X.

Zespół współpracował z rodziną, upewniając się, że wydatki takie jak, modyfikacje wewnątrz domu, zakup samochodu na tyle dużego, aby umożliwić mu podróż z butlą z tlenem, opieki specjalistów i członków rodziny, przyszłe koszty opieki, jak również ból i cierpienie zostało wzięte pod uwagę w roszczeniu wobec swojego byłego pracodawcy. Po otrzymaniu pozytywnego wyroku z Sądu, zespół nadal kontynuował negocjacje z determinacją dążąc do uzyskania wymaganej rekompensaty dla pana X.

Niestety, Pan X zmarł w 2012 roku. Zespół Farleys nadal wspierał jego wdowę i dzieci w uzgadnianiu porozumienia, co przyniosło rok później poskutkowało odszkodowaniem w wysokości 70,000 funtów.

Jeśli zostałeś dotknięty międzybłoniakiem lub inną chorobą zawodową i chciałbyś porozmawiać na temat roszczenia odszkodowawczego oraz skonsultować swój przypadek z adwokatem ekspertem w dziedzinie roszczeń odszkodowawczych, zadzwoń pod numer 0845 050 1958, wyślij e-mail lub odwiedź nas w jednym z naszych biur w Accrington, Blackburn, Burnley lub Manchesterze.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958