Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Roszczenia odszkodowawcze z tytuêu upadków z pojazdów

Podczas gdy rząd ustalił określone cele w zakresie redukcji wypadków przy pracy obejmującej również upadki z pojazdów, tego typu urazy nadal stanowią znaczny odsetek wypadków związanych z pracą i kontuzjami odnoszonymi podczas jej wykonywania.

Jeżeli Ty, lub członek Twojej rodziny został ranny w wyniku upadku z pojazdu, możesz mieć prawo do roszczenia o odszkodowanie.

Aby dowiedzieć się czy masz szanse na uzyskanie odszkodowania zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail a nasi doświadczeni prawnicy z Farleys zajmujący się sprawami dotyczącymi upadków z pojazdów odezwą się do Ciebie.

Czy kwalifikuję się do rozpoczęcia roszczenia odszkodowawczego?

Jeżeli poniosłeś szkodę w wyniku upadku z pojazdu a sam upadek był wynikiem zaniedbania przełożonego lub współpracownika, jest prawdopodobnie będziesz mógł złożyć wniosek o odszkodowanie.

Istnieje szereg rygorystycznych zasad ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dotyczących zachowania się w pojazdach w pracy. Poprzez nie stosowanie się do tych przepisów, twój pracodawca może być traktowany, jako osoba ponosząca odpowiedzialność za Twój wypadek. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczące użytkowania pojazdów w miejscu pracy mówią, że:

  • Pojazdy używane w pracy powinny być dobrze oznakowane i mieć dobrą widoczność, powinny mieć zewnętrzne boczne lusterka, alarm sygnalizujący bieg wsteczny oraz inne wyposażenie umożliwiające najlepszą widoczność dookoła pojazdu, takie jak np. różnego rodzaju kamery.
  • Pojazdy powinny być wyposażone w klakson, światła, reflektory oraz inne niezbędne podnoszące bezpieczeństwo wyposażenie.
  • Pojazdy muszą być regularnie serwisowane i naprawiane.
  • Samochody w pracy powinny być wyposażone w fotele i pasy bezpieczeństwa, gdziekolwiek to jest możliwe.
  • Wszelkie powierzchnie pojazdu, po których się chodzi powinny być antypoślizgowe.
  • Kierowcy powinni być chronieni przed urazem w przypadku wywrócenia się pojazdu.

Jeżeli nie jesteś pewien czy twój pracodawca naruszył przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, skontaktuj się z prawnikami Farleys zajmującymi się wypadkami w miejscu pracy, przedyskutuj z nimi wszelkie szczegóły twojego upadku z pojazdu.

Upadki z pojazdów: zakładanie sprawy

Nasz doświadczony zespół prawników zajmujący się wypadkami w miejscu pracy pomoże ustalić, kto ponosi winę za Twój upadek z pojazdu, przygotują sprawę i udzielą wszelkich porad oraz wskazówek prawnych poprzez cały czas trwania twojego roszczenia.

Rozumiemy, że składając pozew dotyczący wypadku w pracy możemy zostać stłumieni, szczególnie, jeżeli składamy pozew przeciwko swojemu pracodawcy, przełożonemu bądź koledze z pracy. Nasi prawnicy mogą również udzielać porad w zakresie prawa pracy, zapewniając Cię, że jesteś chroniony od wszelkich następstw związanych z pracą, a tym samym pozwalając ubiegać się o rekompensatę finansową, na którą zasługujesz.

Z kontaktuj się z Farleys

Jeżeli chcesz porozmawiać z adwokatem zajmującym się wypadkami w pracy a konkretnie z upadkami z pojazdów, skontaktuj się naszym zespołem w Farleys. Jako jedni z czołowych specjalistów od urazów osobistych i wypadków przy pracy w północno-zachodniej Anglii, możemy pomóc Ci ubiegać się o maksymalną kwotę finansowej rekompensaty za twoje urazy. Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub napisz do nas e-mail, a doświadczony adwokat odezwie się do ciebie w celu omówienia twojego roszczenia.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958