Request a callback

Roszczenia odszkodowawcze z tytuêu upadków z pojazdów

Podczas gdy rząd ustalił określone cele w zakresie redukcji wypadków przy pracy obejmującej również upadki z pojazdów, tego typu urazy nadal stanowią znaczny odsetek wypadków związanych z pracą i kontuzjami odnoszonymi podczas jej wykonywania.

Jeżeli Ty, lub członek Twojej rodziny został ranny w wyniku upadku z pojazdu, możesz mieć prawo do roszczenia o odszkodowanie.

Aby dowiedzieć się czy masz szanse na uzyskanie odszkodowania zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij e-mail a nasi doświadczeni prawnicy z Farleys zajmujący się sprawami dotyczącymi upadków z pojazdów odezwą się do Ciebie.

Czy kwalifikuję się do rozpoczęcia roszczenia odszkodowawczego?

Jeżeli poniosłeś szkodę w wyniku upadku z pojazdu a sam upadek był wynikiem zaniedbania przełożonego lub współpracownika, jest prawdopodobnie będziesz mógł złożyć wniosek o odszkodowanie.

Istnieje szereg rygorystycznych zasad ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dotyczących zachowania się w pojazdach w pracy. Poprzez nie stosowanie się do tych przepisów, twój pracodawca może być traktowany, jako osoba ponosząca odpowiedzialność za Twój wypadek. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczące użytkowania pojazdów w miejscu pracy mówią, że:

  • Pojazdy używane w pracy powinny być dobrze oznakowane i mieć dobrą widoczność, powinny mieć zewnętrzne boczne lusterka, alarm sygnalizujący bieg wsteczny oraz inne wyposażenie umożliwiające najlepszą widoczność dookoła pojazdu, takie jak np. różnego rodzaju kamery.
  • Pojazdy powinny być wyposażone w klakson, światła, reflektory oraz inne niezbędne podnoszące bezpieczeństwo wyposażenie.
  • Pojazdy muszą być regularnie serwisowane i naprawiane.
  • Samochody w pracy powinny być wyposażone w fotele i pasy bezpieczeństwa, gdziekolwiek to jest możliwe.
  • Wszelkie powierzchnie pojazdu, po których się chodzi powinny być antypoślizgowe.
  • Kierowcy powinni być chronieni przed urazem w przypadku wywrócenia się pojazdu.

Jeżeli nie jesteś pewien czy twój pracodawca naruszył przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, skontaktuj się z prawnikami Farleys zajmującymi się wypadkami w miejscu pracy, przedyskutuj z nimi wszelkie szczegóły twojego upadku z pojazdu.

Upadki z pojazdów: zakładanie sprawy

Nasz doświadczony zespół prawników zajmujący się wypadkami w miejscu pracy pomoże ustalić, kto ponosi winę za Twój upadek z pojazdu, przygotują sprawę i udzielą wszelkich porad oraz wskazówek prawnych poprzez cały czas trwania twojego roszczenia.

Rozumiemy, że składając pozew dotyczący wypadku w pracy możemy zostać stłumieni, szczególnie, jeżeli składamy pozew przeciwko swojemu pracodawcy, przełożonemu bądź koledze z pracy. Nasi prawnicy mogą również udzielać porad w zakresie prawa pracy, zapewniając Cię, że jesteś chroniony od wszelkich następstw związanych z pracą, a tym samym pozwalając ubiegać się o rekompensatę finansową, na którą zasługujesz.

Z kontaktuj się z Farleys

Jeżeli chcesz porozmawiać z adwokatem zajmującym się wypadkami w pracy a konkretnie z upadkami z pojazdów, skontaktuj się naszym zespołem w Farleys. Jako jedni z czołowych specjalistów od urazów osobistych i wypadków przy pracy w północno-zachodniej Anglii, możemy pomóc Ci ubiegać się o maksymalną kwotę finansowej rekompensaty za twoje urazy. Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub napisz do nas e-mail, a doświadczony adwokat odezwie się do ciebie w celu omówienia twojego roszczenia.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis