Request a callback

Roszczenia odszkodowawcze z tytuêu spadajÑcych przedmiotów

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku przy pracy, którego sprawcą był spadający z wysokości obiekt i w jego rezultacie odniosłeś obrażenia , możesz ubiegać się o odszkodowanie za poniesione straty.

Prawnicy z Farleys specjalizują się w roszczeniach o odszkodowania finansowe w imieniu osób, które odniosły obrażenia w wyniku zaniedbań innej osoby. Jeśli wydaje ci się, że Twój kolega lub pracodawca ponosi odpowiedzialność za Twój wypadek, skontaktuj się z Farleys już dziś, zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij do nas wiadomość e-mail aby porozmawiać z nami o swojej potencjalnej sprawie roszczeniowej.

Czy kwalifikuję sie do tego aby wszcząć roszczenie odszkodowawcze?

Wypadki, które wydarzyły się z powodu obiektów spadających z wysokości mogą być dla osoby, która odniosła w nim obrażenia druzgocące w skutkach w związku z czym możliwe jest ubieganie się o odszkodowanie, które pozwoli pokryć poniesione opłaty medyczne, koszty rehabilitacji oraz inne rachunki, które musiałeś opłacać w okresie niezdolności do pracy. W celu złożenia pomyślnego roszczenia odszkodowawczego będziesz musiał udowodnić iż to zaniedbanie innej osoby jest przyczyną wypadku, w którym odniosłeś obrażenia.

Niedbałość w pracy może przyjąć formę nie zmieszczenie się w normach prowadzonego w ramach firmy oceny stopnia ryzyka, uniemożliwienie zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy albo wykorzystywanie niewłaściwych metod przechowywania. Twój pracodawca, jako jednostka odpowiedzialna, powinien podjąć niektóre lub wszystkie z następujących środków ostrożności w celu zapobieżenia urazom spowodowanym przez przedmioty spadające z wysokości:

zapewnić kryte chodniki, w celu ochrony ludzi pracujących poniżej;

  • ciężkie narzędzia powinny być umocowane na linii bezpieczeństwa;
  • zainstalować dobrze wykonane platformy, które zapobiegają spadaniu spadanie na niższy poziom przedmiotów i materiałów;
  • na wszystkich platformach, powinny być zainstalowane krawężniki rusztowania, zapobiegające przypadkowemu wyrzuceniu narzędzi na krawędzi oraz późniejszemu ‘wykopaniu’ narzędzia poza platformę;
  • zainstalować siatki pod wszystkimi platformami mobilnymi oraz kołyskami;

Jeśli podejrzewasz, że Twój pracodawca lub współpracownik wykazywał się niedbałością w posługiwaniu się narzędziami oraz innymi przedmiotami w trakcie prac wykonywanych na wysokości i zachowania te przyczyniły się do wydarzenia się wypadku, w którym ucierpiałeś, jak najszybciej skontaktuj się z prawnikiem.

Już dziś rozpocznij sprawę roszczeniową

Odnosząc się do danych do HSE (Organ Wykonawczy BHP), jedynie połowa nie-śmiertelnych wypadków przy pracy jest do tego organu zgłaszana. Jeśli uważasz, że Twój przypadek mógłby kwalifikować się do uzyskania odszkodowania, lecz martwisz się reakcją swojego pracodawcy umów się z nami na nie zobowiązującą rozmowę.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wszczynania roszczeń odszkodowawczych z tytułu wypadków, które wydarzyły się z powodu obiektów spadających z wysoka, skontaktuj się z jednym z prawników zajmujących się wypadkami przy pracy z Farleys, zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij wiadomość e-mail aby umówić się na rozmowę wstępną.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis