Need Advice? Call us now on:

0845 050 1958

or

Request a Call Back

Roszczenia odszkodowawcze z tytuêu spadajÑcych przedmiotów

Jeśli zostałeś poszkodowany w wypadku przy pracy, którego sprawcą był spadający z wysokości obiekt i w jego rezultacie odniosłeś obrażenia , możesz ubiegać się o odszkodowanie za poniesione straty.

Prawnicy z Farleys specjalizują się w roszczeniach o odszkodowania finansowe w imieniu osób, które odniosły obrażenia w wyniku zaniedbań innej osoby. Jeśli wydaje ci się, że Twój kolega lub pracodawca ponosi odpowiedzialność za Twój wypadek, skontaktuj się z Farleys już dziś, zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij do nas wiadomość e-mail aby porozmawiać z nami o swojej potencjalnej sprawie roszczeniowej.

Czy kwalifikuję sie do tego aby wszcząć roszczenie odszkodowawcze?

Wypadki, które wydarzyły się z powodu obiektów spadających z wysokości mogą być dla osoby, która odniosła w nim obrażenia druzgocące w skutkach w związku z czym możliwe jest ubieganie się o odszkodowanie, które pozwoli pokryć poniesione opłaty medyczne, koszty rehabilitacji oraz inne rachunki, które musiałeś opłacać w okresie niezdolności do pracy. W celu złożenia pomyślnego roszczenia odszkodowawczego będziesz musiał udowodnić iż to zaniedbanie innej osoby jest przyczyną wypadku, w którym odniosłeś obrażenia.

Niedbałość w pracy może przyjąć formę nie zmieszczenie się w normach prowadzonego w ramach firmy oceny stopnia ryzyka, uniemożliwienie zapewnienia bezpiecznego środowiska pracy albo wykorzystywanie niewłaściwych metod przechowywania. Twój pracodawca, jako jednostka odpowiedzialna, powinien podjąć niektóre lub wszystkie z następujących środków ostrożności w celu zapobieżenia urazom spowodowanym przez przedmioty spadające z wysokości:

zapewnić kryte chodniki, w celu ochrony ludzi pracujących poniżej;

  • ciężkie narzędzia powinny być umocowane na linii bezpieczeństwa;
  • zainstalować dobrze wykonane platformy, które zapobiegają spadaniu spadanie na niższy poziom przedmiotów i materiałów;
  • na wszystkich platformach, powinny być zainstalowane krawężniki rusztowania, zapobiegające przypadkowemu wyrzuceniu narzędzi na krawędzi oraz późniejszemu ‘wykopaniu’ narzędzia poza platformę;
  • zainstalować siatki pod wszystkimi platformami mobilnymi oraz kołyskami;

Jeśli podejrzewasz, że Twój pracodawca lub współpracownik wykazywał się niedbałością w posługiwaniu się narzędziami oraz innymi przedmiotami w trakcie prac wykonywanych na wysokości i zachowania te przyczyniły się do wydarzenia się wypadku, w którym ucierpiałeś, jak najszybciej skontaktuj się z prawnikiem.

Już dziś rozpocznij sprawę roszczeniową

Odnosząc się do danych do HSE (Organ Wykonawczy BHP), jedynie połowa nie-śmiertelnych wypadków przy pracy jest do tego organu zgłaszana. Jeśli uważasz, że Twój przypadek mógłby kwalifikować się do uzyskania odszkodowania, lecz martwisz się reakcją swojego pracodawcy umów się z nami na nie zobowiązującą rozmowę.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wszczynania roszczeń odszkodowawczych z tytułu wypadków, które wydarzyły się z powodu obiektów spadających z wysoka, skontaktuj się z jednym z prawników zajmujących się wypadkami przy pracy z Farleys, zadzwoń pod numer 0845 050 1958 lub wyślij wiadomość e-mail aby umówić się na rozmowę wstępną.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

0845 050 1958