Request a callback

Obra¥enia doznane w wyniku manualnego przemieszczania przedmiotów

Obrażenia odnoszone przy manualnym przemieszczaniu lub podnoszeniu przedmiotów są bardzo powszechne w brytyjskich zakładach pracy. Jeśli doznałeś kontuzji przy manualnym przemieszczaniu przedmiotów, w wyniku, którego byłeś niezdolny do pracy oraz zmuszony byłeś do płacenia drogich rachunków i ponoszenia kosztów rehabilitacji medycznej, skontaktuj się z zajmującymi się wypadkami przy pracy prawnikami z Farleys.

Nasz zespół zajmie się szczegółowo Twoim urazem doznanym przy manualnym przemieszczaniu przedmiotów i udzielą Ci jasnej i łatwej do zrozumienia porady prawnej na temat tego, czy jesteś uprawniony do złożenia wniosku o rekompensatę finansową. Wystarczy zadzwonić pod numer 0845 050 1958 lub wysłać do nas wiadomość e-mail, a my się z Tobą skontaktujemy.

Czy jestem uprawniony do wniosku o rekompensatę finansową?

Jeśli obrażenia, jakich doznałeś przy manualnym przemieszczaniu przedmiotów spowodowane były wypadkiem nie z Twojej winy, czy też wynikły z braku odpowiedniego szkolenia w zakresie technik dźwigowych i chwytów, możesz być w stanie dochodzić swoich roszczeń.

Twój pracodawca ma obowiązek upewnić się, iż jesteś w pełni zaznajomiony z odpowiednimi technikami podnoszenia, przenoszenia, jak i przesuwania ciężkich przedmiotów. Prawodawstwo w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wymaga od nich także:

  • Tak jak jest to tylko możliwe zmniejszyć ryzyko uszkodzenia przez obsługę niebezpiecznych przedmiotów.
  • Kiedy to tylko możliwe, uniknięcia konieczności niebezpiecznego manualnego przemieszczania przedmiotów.
  • Przeprowadzać regularne oceny stopnia ryzyka polityki obsługi ręcznej swojej firmy.

Jeśli podejrzewasz, że Twój pracodawca lub inna osoba odpowiedzialna, nie dotrzymała swojego obowiązku względem Ciebie, a ty ucierpiałeś w wyniku manualnego przemieszczania lub podnoszenia przedmiotów, skontaktuj się z prawnikiem, tak szybko jak to tylko możliwe.

Rozpoczynanie swojego roszczenia.

Aby Twoja sprawa roszczeniowa zakończyła się sukcesem, będziesz musiał wykazać, że inna osoba jest odpowiedzialna za Twoje obrażenia spowodowane manualnym przesuwaniem lub podnoszeniem przedmiotów. Osobą ta może być Twój pracodawca, który nie zapewnił Ci odpowiedniego szkolenia bądź środków do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, może być nim również współpracownik.

Zespół Farleys specjalizuje się w roszczeniach odszkodowawczych związanych z wypadkami przy pracy w imieniu brytyjskich pracowników. Podczas wstępnej konsultacji będziemy w stanie poinformować Cię o przybliżonych szansach na wygranie Twojej sprawy. Jeśli zdecydujesz się, aby dochodzić roszczenia, nasi prawnicy zajmą się każdym aspektem prowadzonej w Twoim imieniu sprawy, pomogą Ci ubiegać się o maksymalną kwotę odszkodowania za obrażenie doznane przy manualnym podnoszeniu lub przesuwaniu przedmiotów.

Skontaktuj się z Farleys Solicitors

Aby uzyskać więcej informacji na temat roszczeń odszkodowawczych za wypadki poniesione przy manualnym przemieszczaniu lub podnoszeniu obiektów, polityki BHP, lub obowiązków Twojego pracodawcy względem Ciebie w związku z manualnym przemieszczaniem obiektów, skontaktuj się z naszym zespołem zajmującym się wypadkami przy pracy z Farleys Solicitors.

Zadzwoń pod numer 0845 050 1958 i rozpocznij swoją sprawę roszczeniową już dziś.

Get in touch

Request a Call Back

Call us now on:

01254 606008

What Our Clients Say

We truly value and appreciate the feedback we receive from our clients, as we look to improve the services we offer on an ongoing basis